Araç Kiralama

Araç Kiralama

Araç kiralama her geçen gün yaygınlaşan, sadece gelin arabası yapmak için ya da günübirlik gezilerde kullanmaya yönelik günlük araç kiralama anlayışından öte artık, devasa şirketlerin hata resmi kurumlarının dahi tercih ettiği bir hizmet sektörü halini aldı.

Bunun nedenlerinden kısaca bahsedersek eğer, araç fiyatlarının artması, ÖTV, KDV, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) oranları, zorunlu trafik sigortası, kasko maliyetlerinin yüksek olması ve araçların periyodik bakımları ile araçların idame maliyetinin pahalı olması, vasıta ihtiyacını araba kiralama yöntemi ile karşılamayı mantıklı hale getirdi.

Diğer taraftan ülkemizdeki havalimanı sayısının artması uzakları yakın etti. İş görüşmeleri ve iş gezileri ile turistik amaçlı günü birlik gezilerin sayısı arttı. Bu tür seyahatler eskiden otobüslerle yapıldığı için çoğu zaman erkenden gitmek istenilen şehire ulaşılırdı. Bu bir iş görüşmesi ise erken varmanın rahatlığıyla görüşme saatine kadar boş vaktiniz olurdu.Böylece rahat rahat şehiri gezebilridiniz. Havalimanı sayısının atmış olması nedeniyle bu tür seyahatlerde havayolları tercih edilmeye başlandı. Bu sayede aynı gün gidilen şehirden geri dönülmekte. Hayatımız ise bir yerden bir yere yetişmek için koşturmakla geçmekte, çoğu zaman zamanın yetmediğinden yakınmaktayız. Teknoloji bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan da bizleri kendi temposuna uydurmya zorluyor. İşte biz buna; zamanın çıldırtıcı etkisi diyoruz. Bir yerden bir yere yetişme arzusu, para kazanmanın yanında zamanı da kontrol etme isteği; insanları, varmak istediklere yere daha varmadan araba kiralama arayışına girmektedir.

Aracı olmayan ya da aracını araç muaynesi olmadığı ya da arızalı olduğu gerekçesiyle kullanmayan insanlar da işlerini daha hızlı ve rahat yapmak için yaşadıkları şehirde oto kiralama yöntemine başvuruyorlar.

Yukarıda bahsedilen araç kiralama talebi, kiralık araç hizmeti veren araç kiralama/oto kiralama ya da dünyada bilinen adıyla rent a car şirketlerini doğurmuştur. Tüm il ve ilçelerde araç kiralama şirketleri vardır.

İYİ Dekorasyona hizmet anlayışını ev ya da bahçe düzenlemesinin ötesine taşıyor ve sizlere araç kiralama alanında da hizmet vermeyi vaadediyor. Sadece evlerinizde rahat etmeniz bizim için yeterli değildir. Bu kapsamda 81 il ve bağlısı ilçelerinde araç kiralama alanında hizmete veren çözüm ortaklarımız ve kiralık araç filomuzla sizlere hizmet vermeye hazırız.  Araç kiralama hizmeti için lütfen tıklayın.