Bahçe Düzenlemesinde Hayvanların Yeri

Bahçe Düzenlemesinde Hayvanların Yeri

Ev dekorasyonu ile bahçe düzenlemesi bir birini tamamlayana ögelerdir. Bahçe düzenleme başlıklı makalemizde peyzaj çalışmaları ile bahçe dizaynı konusuna değinmiş ve bahçe mobilyaları modellerini tanıtmıştık. Bugünkü yazımızda ise bahçe düzenlemesinden öte, özellikle kedi, köpek gibi evcil hayvan sahibi olmanız durumunda bahçenizin güzelliklerinden küçük dostlarımızın nasıl faydalanabileceği konusunu irdeleyeceğiz.

İster ev dekorasyonunda olsun ister bahçe düzenlemelerinde olsun evcil hayvan sahibi müşterilerin hayvanları için de en güzel dekoratif çözüm önerileri sunmak bizlerin görevidir. Mesela kedi ve köpek gibi evcil hayvanların bahçeli evlerde rahatlıkla bahçeyi kullanmaları için dış kapıların alt kısmına geçit noktaları açılmalıdır. Diğer taraftan apartman dairelerinde beslenen evcil hayvanlar için ev dekorasyonuna uygun kedi evi ve köpek kulübesi tasarlanmalı ve istenilen yere monte edilmelidir. Balkonlardan kedilerin düşmemesi balkonlar kedi ağları ile donatılmalıdır.

Tabi ki bahçeli bir evde kedi ve köpek sahibi olmak, onlarla vakit geçirmek çok daha keyifli olacaktır. Bunun için bahçe düzenlemesi çalışmalarında kedi ve köpek gibi evcil hayvanlara mutlaka yer verilmeli, kedi evi ve köpek kulübesi bahçe dizaynına uygun en uygun yere yapılmalıdır. Köpek kulübesinde çatısından ve yan kenarlarından kulübe içerisine su girmemesine dikkat edilmelidir. Misafirlerimize, komşularımıza ya da kargocu ve postacı gibi davetsiz misafirlere köpekli bir eve girdiğini belirten “dikkat köpek varuyarı levhası bahçe giriş kapısına asmamız gerekecektir.  Hayvanlarımız için bahçede su içmeleri için suluklar yapılmalı, eğer ördek gibi yüzme ihtiyacı olan hayvanlar besleyeceksek eğer, bahçe düzenlemesinde doğal havuz seçeneği mutlaka düşünülmelidir.

Diğer taraftan bahçemizdeki ağaçlara ve evimizin duvarlarına asılacak kuş evleri; bahçemizin kuş sesleri ile yankılanmasına ve sabahları kuşlardan oluşan senfoni orkestrası nağmeleri ile uyanmanıza yardımcı olabilir. Aynı şekilde çardak ve kamelyalara da kuş evi asılabilir.

İYİ Dekorasyon olarak ev düzenlemesi ve bahçe dizaynına yaklaşımımız sizin ve sevdiklerinizin mutlu olması üzerinedir. Bu kapsamda dekoratif her adımımız insancıl olduğu kadar hayvan dostlarımızın rahatını da gözetir. Doğa bir bütündür. Muhteşem tasarlanmış bir düzenektir. Bizlerde ev dekorasyonu ve peyzajda bu düzeneğin bilincinde çevresi ile uyumlu doğa dostu yapılar ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Pek tabi ki hayvan dostlarımız bu doğanın baş aktörlerinden biri olduğunun bilincindeyiz.

İYİ Dekorasyon olarak tamamen el yapımı kedi evi, köpek kulübesi ve kuş evi modellerimizi incelemek ve satın almak için @inn_of_pets  kullanıcı adlı instegram hesabını takip edebilir ya da bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.