Güvenlik Kamera Sistemleri Kurulumu

Güvenlik Kamera Sistemleri Kurulumu

İYİ Dekorasyon olarak bir evin dekorasyonu kadar güvenliği ile de ilgilenmekteyiz. Bu bağlamda ev, ofis ve binalarınızın güvenlik kamera sistemleri ile görüntülü diafon sistemlerinin kurulumu ve arıza onarımını şimdilik Ankara ve Samsun illerinde yapmaktayız.

İnsanın evinde ya da çalıştığı ortamda kendini güvende hissetmek istemesi en doğal hakkıdır. Bu nedenle, bilhassa iş yerlerinde güvenlik kamera sistemlerinin olması; çalışanlara güven duygusu aşıladığı gibi işverenler için de iş yerinde bıraktığı ikinci bir göz olmaktadır. Güvenlik kameralarına sadece güvenlik açısından bakmak yanlış olabilir. Zira güvenlik kameraları sayesinde birçok kaza, ya meydana gelmeden engellenmiş ya da kazaların nedeni belirlenerek tekrarın önüne geçilmiştir.

İş yerinize, ofisinize, evinize ya da binanıza güvenlik kamerası taktırmadan önce düşünmeniz gerekenleri bu makalemizde derledik. Gelin hep beraber bunlara göz atalım.

Güvenlik Tedbiri İhtiyacınızı İyi Belirleyin

Evinizin bulunduğu yerin demografik yapısı, cadde ve sokağın aydınlatma yeterliliği,  karakol ya da resmi kurumlara yakınlığı ile güvenlik endişeniz, seçeceğiniz güvenlik kamerası özelliğini, miktarını ve depolama süresini etkileyecektir.

Eğer iş yerinizi güvenlik kamera sistemleri ile donatmak istiyorsanız, iş yerinizin lokasyonu, çalışma usulü, yapılan iş tehlike kategorisi ile yine güvenlik kaygınız, seçeceğiniz kamera tipi ve miktarını ile kaydedilen görüntülerin depolama süresini belirlemede etkili olacaktır.

Tüm bu güvenlik kaygılarınızı ve isteklerinizi, ücretsiz keşif personelimize yerinde anlatabilir; iş yerinize, ofisinize ya da evinize en uygun kamera tipini, kayıt sistemini ve izleme yöntemini belirleyebilirsiniz. Ayrıca tüm aşamalarda güvenlik bilgi ve tecrübesine sahip danışmalarımızın görüşüne de ücretsiz olarak başvurabilirsiniz.

Kamera Seçimi

Kamera iç mekanda mı dış mekanda mı konumlandırılacak? Dış mekanda konumlandırılacaksa eğer siperlikli, çelik kasalı kısacası muhafazalı ve uzun süre su temasına dayanıklı kamera tiplerinin seçilmesi yararlı olacaktır.

Kameranın kullanılacağı ister iç mekan ister dış mekan olsun geniş bir alandan görüntü alınması isteniyorsa zoom özelliği iyi olan yüksek çözünürlüklü kamera seçimi doğru bir adım olacaktır. Örneğin AVM ve askeri alanlarda kullanılan kameralar yüksek çözünürlüklüdür.

IP Kamera gibi ileri teknoloji ürünlerin seçilmesi de kablolama maliyetini düşürülmesine yardımcı olacaktır. Çünkü IP kameralarda besleme voltajı internet kablosu vasıtasıyla yapılmaktadır.

Ayrıca kameranın yerleştirileceği yerin güneş ışığına maruz kaldığı açılarda çok önemlidir. Zira güneşin kamera arkasından gelmesi ya da kameranın önünden gelmesi tercih edilecek kameranın özelliğini belirlemektedir. Daha anlaşılabilir bir görüntü elde etmek amacıyla WDR (Wide Dynamic Range), BLC (Back Light Compensation), HLM (High Light Masking) gibi ışık patlamalarını engelleyen özelliklerin olması gereklidir.  

Gece görüşünün net olarak algılanması istenen yerlerde ICR'lı (IR Cut Filter) veya IR ledli kameraların kullanılması gereklidir.

Kayıt Sistemi Seçimi

Tercih ettiğiniz kameraların çözünürlük miktarı ile kayıt altına alınan görüntülerin ne kadar süre ile depolanacağı kayıt sisteminizi belirlemenizde yardımcı olacaktır. Eğer küçük bir işyeri ya da evinizde kullanmak üzere güvenlik kamera sistemi kurdurmuşsanız ve en fazla bir-iki gün süre ile görüntülerin saklanmasını istiyorsanız; masaüstü bir bilgisayarın HDD harddiski yani depolama alanının bir kısmı güvenlik ihtiyacınızı giderecektir. Diğer türlü çok yüksek kapasiteli, sadece kamera sistemleri için depolama alanına sahip kamera kayıt cihazı gerekli olacaktır.

İzleme Sistemi Seçimi

CCTV (Close Circuit TeleVision) Kapalı Devre Televizyon anlamına gelir. Bir kamera tarafından alınan görüntü kablolu veya kablosuz yöntemlerle bir monitöre iletilerek izlenebileceği gibi birden fazla kamera tarafından çekilen görüntüler bir monitör ya da birden fazla monitöre aktarılarak izlenmesi sağlanabilir. CCTV sisteminin televizyon yayınından farkı çekilen görüntülerin yetkilendirilmiş insanlar haricinde kimse tarafından izlenmemesi ve incelenmemesidir.

Birden fazla kamera sistemleri ile donatılan CCTV sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus güvenlik görevlisinin optimum bir şekilde görüntüleri anlayabileceği, değerlendirebileceği ölçüde monitör seçimi yapılmalıdır.  32 kameralı bir sistemde her bir kamera için 32” inçlik monitör seçimi hata olacağı gibi tüm kameraları 17”inçlik tek bir monitörden izlemekte yararlı olmayacaktır. Bu kapsamda kamera sayısına ve istihdam edilen güvenlik personeline göre monitör seçimi en doğru adım olacaktır. İzleme sistemlerinde sürekli izleme için kullanılacak monitörler genellikle 42” monitörler olup CCTV konsollarına yerleştirilecek şekilde tasarlanır. Alarm anında, olaya ait görüntünün ekrana düşmesi (pop-up fonksiyonu) için güvenlik personelinin önünde küçük ebatlı monitörler de konumlandırılabilir. Bu tip monitörlere SPOT Monitör denmektedir. 

Kısacası tüm bu bilgi ve tecrübelerimizle evinizi en güzel şekilde dekore ettiğimiz gibi güvenlik ve güvenlik teknolojileri alanında uzman çözüm ortaklarımızla ev, iş yeri ve ofislerinizin Güvenlik Kamera Sistemi ve görüntülü diafon sistemi kurulumunu yapabiliriz. Bunun için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Ankara Güvenlik Kamera Sistemleri Kurulumu, Ankara Görüntülü Diafon Sistemleri Kurulumu

Samsun Güvenlik Kamera Sistemleri Kurulumu, Samsun Görüntülü Diafon Sistemleri Kurulumu