Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo Tıkanıklığı

Evlerde sık sık rastlanan problemlerin başında lavabo tıkanıklığı gelmektedir. Lavabolar genellikle meyve ve sebzelerin topraklı bir şekilde yıkanması, çay gibi posalı yiyecek ve içeceklerin dökülmesi, kızartma yağlarının vb. dökülmesi, bulaşık artıkları ve binanın yapımında harç ya da boyaların lavaboya dökülmesi sonucunda tıkanır. Ayrıca lavabo gider borularının zamanla eskimesi sonucunda borular kırılabilir ve çatlayabilir. Bu da lavabo tıkanıklığına sebebiyet verecektir

Lavabo tıkanıklığını önlemek için posalı yiyecek ve içeceklerin posası iyice sıkıldıktan sonra suları lavaboya dökülmeli, kızartma yağları gibi atık yağlar kesinlikle lavaboya dökülmemeli, mutlaka bir pet şişede biriktirilip belediyelerin atık yağ toplama merkezlerine teslim edilmelidir. Diğer taraftan lavabo süzgecine ek paslanmaz lavabo filtresi kullanmak lavabo tıkanıklığını engelleyecektir.

Lavabo Açma 

Yukarıda bahsettiğimin nedenlerden dolayı lavabonuz tıkanmışsa eğer lavabo açma yöntemlerinden başvurmanız elzemdir. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda kendinize güveniyorsanız eğer ciddi tıkanıklarda elinizden bir şey gelmez. Mutlaka kanal açma konusunda profesyonel yardım almanız gerekecektir. En azından kendi işimi kendim görürüm diyorsanız eğer, lavabo içinde biriken suyu bir maşrapa ile bir kaba boşaltın. Bir tornavida yardımı ile lavabo süzgecinin vidasını çıkardın ki lavabo altında bulunan boru sökün. Boruyu lavabodan çıkardınız, diğer ucunu da gidere bağlandığı yerden çıkarın.  Bir kabın içinde sirke ve karbonat ile lavabo tıkanıklığı açma ya da sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinden birini kullanarak var olan tıkanıklığı açın.  Lavabo gider hortumunda bir sorun yoksa ya da yukarıdaki yöntemlerle açmayı başarmışsanız eğer hortumu yerine takın. Lavabo musluğunuzu açın ki lavabo giderinin açılıp açılmadığını kontrol edelim. Eğer açılmışsa başardınız demektir. Problemin üstesinden ustalıkla geldiniz. Açılma olmamış ve lavabonuzun içi tekrar su ile dolmuş ise problem daha büyük ve daha ileridedir. Bu durumda işi ehline teslim etmenizi ve profesyonel kanal açma, lavabo tıkanıklığı açma elemanlarımıza ulaşmanızı tavsiye ederiz.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Profesyonel işlemlerle en zor tıkanıklıklar bile, kısa sürede açılabilmektedir. Bu nedenle zaman kaybetmeye hiç gerek yoktur. Lavabonuzun gideri tıkanmışsa; hemen bu alanda hizmet veren bizim gibi firmalarla irtibata geçmelisiniz. Alacağınız kaliteli hizmet, sizi ekstra masraflardan da kurtaracaktır. Yapılacak olan yanlış yöntemler daha büyük problemlere yol açabilir. O yüzden kesinlikle bilmediğiniz kimyasalları lavabonuz üzerinde kullanmayınız. Bilmeden yapacağınız bir uygulama, giderlere daha çok zarar verebilir. Hem ekonomik yönden hem de garantili çözüm olarak, kaliteli lavabo gider açma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.  Profesyoneller lavaboyu açma işini robot makinelerle yapmaktadırlar. Lavabo açıcı makineler, helezon yayları ve ucundaki açma aparatları gidere salmaktadır. Böylece makinenin yayı ve ucundaki ucu çevrilerek, ileri doğru itilmesi ile oradaki sert tabaka delinip, parçalanmaktadır. Sonuçta da giderinizin açılması sağlanmaktadır.