Petek Temizleme

Petek Temizleme

İster doğalgazla çalışan kombi olsun isterse elektrikli kombiler olsun kombilerinizden tam performans almak petek temizliği ile olur. Periyodik olarak temizlenen kalorifer petekleri sayesinde daha iyi ısınırken cebinizden çıkan parada daha az olur. Kısacası çok ısınır az ödersiniz.

Petek Temizliği Gerekli midir?

Bakır boru ile döşenmiş tesisatlar hariç hemen hemen tüm boru devrelerinde yıllara göre kireçten, devrede dolaşan maddelerden ve metal yorgunluğu kaynaklı tortu ve çökeltiler oluşur. Maalesef evlerimizin kalorifer peteği tesisatları plastik boru ile döşenmiştir. Borularda oluşan kireçler ve tortular kombi içinde bulunan devir daim pompası vasıtasıyla tüm devreyi dolaşır. Bu istemeyen oluşumlar, petek gözeneklerini kapayacak ve kombinizin performansını da direkt etkileyecektir.  Peteklerde ısı kaybına neden olacağı gibi peteğin bir kısmı ısınırken diğer kısmı soğuk kalabilir. Buda odanızı istediğiniz ölçüde ısıtmanızı engelleyecek kombinizin sıcaklık ayarını artırmanıza neden olacaktır. Yüksek performansta çalışmaya zorlanan kombilerin de ömrü kısalacaktır. Kombi ile alakalı sorunlarınızı bildirmek ve “kombi servisi” hizmeti için buraya, kombi ömrü hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız. “Petek temizliği gerekli midir” sorusunun cevabını verdiğimizi düşünüyorum.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği alelade yapılacak bir iş kesinlikle değildir. Petek temizliği genellikle kış aylarına girmeden önce ya da kış mevsiminin sonunda yapılır. Yaz aylarında yapılmaz mı derseniz eğer yaz aylarında da çok rahat yapılabilir. Petek temizliği, petek temizleme işi için tasarlanmış petek temizleme makineleri ile yapılır. Petek temizlime makinesi her bir petek için kurulmaz. Genellikle evin banyosundaki havlupan aracılığı ile olur. Petek temizleme makinesi devreye bağlandıktan sonra temiz su ile devreye basılır ve makine maharetiyle devredeki çamurlaşmış, çökelti ve pis su dışarı atılır. Kimyasallarla devre yıkanır ve temizlenmiş olarak devre kapatılır. Devre kapatılmadan önce mutlaka kalorifer peteği devresinin havası alınır.

Petek Temizleme Fiyatı Nedir?

Evinizde bulunan petek sayısı ile devre yıkamada kullanılacak kimyasal adedi ile doğru orantılı olup ortalama petek başına 20-40 TL arasında ücret alınır.

İYİ Dekorasyon olarak evinize yaptırmak istediğiniz her bir şeyde sizlere kolaylık sağlamak, yapılmasını istediğiniz her bir işi, size hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaştırmayı kendisine hedef belirlemiş bir platformuz. Bu kapsamda da peteklerinizi en son teknolojik cihazlarımız ile temizlemeye talibimiz. Bize ulaşmak için lütfen tıklayınız.